Archív

2024

V tomto roku oslavujem dve výročia. Mám 60 rokov a mám 20 rokov od schudnutia.

Dopredajú sa posledné knihy zo skladu, nové vydanie už nateraz neplánujem tlačiť.

Dokončil  som písanie knihy pre zákazníka s tematikou obchodovania na finančných trhoch.

2023

V roku 23 pokračovali práce na nahrávaní videí a podcastov pre dlhodobých zákazníkov. Postupne budem videoprodukciu utlmovať, nové video - objednávky už asi nebudem prijímať. Plánujem sa viac venovať marketingu, tvorbe obsahu a koncepcie.

Nahrával som vyjadrenia rôznych respondentov.

Nechýbal povinný výlet na Braunsberg v Hainburgu.

Kolobežkové jazdy pokračujú aj keď tento rok bolo o niečo menej pekných dní.

2022

Pracovne prebehol rok štandardne, nafilmovali sme desiatky videí pre zákazníkov (rozhovory, podcasty, dixielandová skupina). Vyrábal som tlačové materiály pre realitnú kanceláriu a pomáhal s vedením kampane politika v komunálnych voľbách (video, reklamy).

V roku 2022 sme na športových kolobežkách spravili výlet od jazera Neusiedl am See do Bratislavy.

Občas sme boli pozrieť pávy v Pezinku.

2021

Pripravujem tretie, posledné vydanie knihy Jedálniček na chudnutie. Od roku 2017 sa pár vecí málinko zmení, ale kto už má druhé vydanie, nemusí kupovať tretie. Hlavným rozdielom bude, že v úvode som pridal podstatnú časť pôvodného textu z knihy Chudnutie v sebaobrane. Bolo tam pár humorných miest, ktoré neskôr pri gramatických korektúrach akosi postupne zmizli. No a ja ich tam chcem. Pridávam tam časť o kolobežkovaní a pár nových receptov. Zmením pár potravín, ktoré boli super, ale už sa dávnejšie nedajú zohnať. A kedy vyjde? Keď napíšem a uschne! Zrejme si ju budete môcť kúpiť spolu s prvým burčiakom.

V čase koronakrízy bolo dosť výpadkov v práci a o to viac voľna na šport. Tak nezúfajme, je lepšie športovať ako nepretržite pracovať. Veď vieme. Peniaze boli, budú a nie sú.

Točíme ďalšie diely relácie Bez receptu. Vzhľadom na nariadenia sa pracuje len s respirátormi.

Zima bola mierna, dalo sa športovať.

2020

V lete som sa aktívnejšie venoval kolobežkovaniu a napísal dosť podrobný článok. Možno to berte ako tip na športovanie pri chudnutí, ak chcete doplniť chôdzu.

V roku 2020 som začal testovať filmovanie širokouhlých anamorfovaných videí (CinemaScope) a napísal som o tom niekoľko článkov:

2019

Pri filmovaní prednášky u zákazníka (Ambulancia Klinickej Výživy). Každý týždeň vznikajú ďalšie diely. Môžete si ich pozrieť na Youtube.

Kniha V bubline internetu

Internet a mobil môžu pomôcť. Ale aj ublížiť.

© Miro Veselý 2019, Prvé vydanie. Vydal Miro Veselý ako svoju 14. publikáciu. ISBN 978-80-570-1012-8

Pri strihu videa.

2018

Pri nastavovaní farieb a svetla pre videozáznam u zákazníka.

Dotlač knihy Jedálniček na chudnutie.

2017

Pri filmovaní cvičenia SM Systém. Pre AF Rehab som filmoval seriál z prednášok MUDr. Richarda Smíška. Na Yotutube nájdete vyše 70 videí z jeho prednášok a 7 celých tréningov.

2017 cvičenie SM Systém na dovolenke v Liptovskom Mikuláši, odporúčam príjemné ubytovanie v priváte ruzenka.sk.

Kniha Jedálniček na chudnutie (druhé vydanie)

Zo všetkých predošlých kníh o chudnutí som v roku 2017 zostavil jedinú knihu o chudnutí. V nej je všetko, čo potrebujete vedieť, vrátane receptov.

Vydal Miro Veselý ako svoju 13. publikáciu. Druhé, rozšírené vydanie. ISBN 978-80-971633-4-1

Kniha Ako schudnúť rýchlo

Vyšla vo februári 2017. Kniha vás stručne a prehľadne zoznámi s postupom, ako chudnutie ešte viac urýchliť. Je vhodná pre netrpezlivých, ktorí chcú vidieť rýchle výsledky a nechcú pritom riskovať spomalenie metabolizmu.

V receptári na týždeň sa naučíte z bežných potravín zostaviť účinný jedálniček na rýchle chudnutie. K tomu pridáte nenáročný pohyb a výsledky sa dostavia.

Ako schudnúť rýchlo, 114 strán, Vydal Miro Veselý ako svoju 12. publikáciu. Prvé vydanie 2017, ISBN 978-80-971633-3-4

2016

V roku 2016 sme točili seriál Brucho nie je bubon​ (Youtube, 72 dielov) v ktorom chudol bubeník Stano Kociov a ja som sa učil bubnovať.

2016 Miro Veselý (na snímke vľavo).

2015

2015 Z akcie The Color Run. Nie, nebežal som, len v rámci fotenia a filmovania pre možno kilometer bolo treba.

Kniha Jedálniček na chudnutie 1. vydanie

2014

2014 Viedeň

Kniha Ako som schudol 35 kíl (4. vydanie)

Vydal Miro Veselý ako svoju 10. publikáciu. Štvrté, prepracované vydanie. ISBN 978-80-971633-2-7

Kniha Rýchlokurz chudnutia

Štíhla kniha o chudnutí. Kniha Rýchlokurz chudnutia je skvelý štart. Dá vám extrémne stručné a celkom jasné inštrukcie, čo presne máte robiť. Prečítate ju asi za hodinu. Od tej chvíle viete čo máte robiť.

Vydal Miro Veselý ako svoju 9. publikáciu. Prvé vydanie. ISBN 978-80-971633-0-3

2011

Kniha Ako som schudol 35 kíl (3. vydanie)

Tretie vydanie som zas prepracoval a doplnil o nové poznatky.

Takto vyzerala obálka tretieho vydania.

Vydal Miro Veselý ako svoju 8. publikáciu. Tretie, prepracované vydanie. ISBN 978-80-970993-3-6

Kniha Zábavné recepty na varenie

V knihe je zbierka receptov, ktoré som písal ešte ako tučný. Pred mnohými rokmi, niekedy okolo roku 2000 som začal písať recepty na varenie. Od bežných sa líšili tým, že som ich písal s papagájom na pleci. Sú tu mnohé chutné jedlá, z ktorých sa ľahko priberá. A tak by som bol radšej, keby ste túto knihu použili skôr na zábavu, než ako skutočný receptár. Vtáčie mlieko, kapustnica, francúzske zemiaky či recept na vynikajúci krémeš. To všetko tu nájdete popísané tak, že podľa toho navarí aj niekto, kto to nikdy predtým neskúsil. Nuž a dúfam, že sa pritom aj dobre zasmejete. Web na ktorom tieto recepty tiež nájdete už potešil vyše jeden a pol milióna návštevníkov a tak som vydal jeho knižnú verziu vhodnú najmä ako darček.

© 2011 Miro Veselý: Zábavné recepty na varenie Prvé vydanie. ISBN 978 - 80 -970660 - 4 - 8

2010

Kniha Sebavedomie do vrecka

V tejto malej knihe predkladám niekoľko zásad, ako sa dá začať pracovať na svojom sebavedomí. Má iba 80 strán a tak asi za hodinu čítania získate presný návod, ako na to.

Ak si niekto neverí, nepokúsi sa o nič veľké. S nízkym sebavedomím má človek aj nízke očakávania. Od seba, aj od okolia. Uspokojí sa s horšou prácou, nižšou mzdou, s menej kvalitným životným partnerom. Pocitu spokojnosti a úspechu bránia komplexy menejcennosti, nesmelosť, neistota. Všetky tieto pocity sa formujú v podvedomí. A na podvedomie sa dá vplývať len pomaly.

Tajomstvo úspechu sú afirmácie. Využite aj vy osvedčený trik, ktorý už pomohol uspieť mnohým. V knihe nájdete návrh postupu, ako si vybrať oblasti, ktoré sa afirmáciami dajú zmeniť. Naučíte sa ako formulovať tieto krátke tvrdenia. No ich samotné časté opakovanie vám veľmi nepomôže, ak ho nepodporíte aj následnými krokmi od štúdia cez vhodné oblečenie, vybavenie a hranie svojej úlohy.

Veľkú časť tejto knihy som vložil do druhého vydania knihy Ako dosiahnuť úspech.

Autor: © Miro Veselý, 2010, Vydal Miro Veselý ako svoju 5. publikáciu. Prvé vydanie. ISBN: ISBN 978-80-970467-9-8

Kniha Tvorba webu od A po Zisk

Táto kniha je napísaná pre majiteľov firiem a manažérov. Sprístuňuje internetový marketing ľuďom, ktorí ho chcú zvládnuť koncepčne, aby vedeli delegovať úlohy tvorcom. Plánujete zriadiť si firemný web? Alebo vylepšiť ten súčasný? Hľadáte dodávateľa internetového riešenia, pretože sa tým sami nezaoberáte? Nespravte rovnakú chybu, ako mnoho iných firiem. Venujte pár hodín času čítaniu tejto knihy. Je to váš osobný konzultant internetových stratégií. Kniha vám pomôže vám hľadať cesty k úspešnej stratégii predaja či prezentácie firmy. Donúti vás zamyslieť sa, ako by sa dali ceny zvýšiť a nestratiť zákazníkov. V knihe nájdete tipy, ako analyzovať weby konkurencie a ako zaujať čitateľov aj v prípade, že konkurencia sa vo výsledkoch vyhľadávaní zobrazuje nad vami. Po preštudovaní tejto knihy dokážete sami navrhnúť vlastný internetový projekt, ktorý bude fungovať. Naučíte sa, ako môžete efektívne a rýchlo kontrolovať, či idete správnym smerom.

© 2010 Miro Veselý: Tvorba webu od A po Zisk, Prvé vydanie. ISBN 978-80-970467-8-1

2009

2009 Tržnica, foto Nový čas

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Zdravie je to najvzácnejšie, čo máme. Pozornosť je to najhodnotnejšie, čo môžeme dať. Nápad je to najcennejšie, čo môžeme dostať. Učiť sa je to najrozumnejšie, čo môžeme spraviť.

Prvé a druhé vydanie. Nešťastne som zvolil obálku pri druhom vydaní. Vyzerá, ako keby kniha bola o peniazoch. Škoda. V knihe som doplnil podstatné informácie z miniknihy Sebavedomie do vrecka.

 • Prvé vydanie vyšlo v marci 2009. © 2009 Miro Veselý, Bratislava Vydal Miro Veselý ako svoju 3. publikáciu. ISBN 978-80-970224-4-0
 • Druhé vydanie Vydal Miro Veselý 2011 ako svoju 6. publikáciu. Miro Veselý: Ako dosiahnuť úspech. Druhé, prepracované vydanie.
  ISBN 978-80-970809-7-6

2008

Kniha Ako som schudol 35 kíl

© 2008 Miro Veselý, Bratislava Vydal: Miro Veselý, ako svoju 2. publikáciu. Druhé, rozšírené vydanie. ISBN 978-80-969887-7-8

2004

Kniha Chudnutie v sebaobrane

Obezita skracuje život. Ak nechcete predčasne umrieť, bráňte sa. Toto je motto mojej prvej knihy o chudnutí. Vyšla v roku 2004 a je vypredaná. Obsahovala príbeh ako som schudol a návod, ako to môžete spraviť aj vy. Vychádzala z dnes už zastaraného konceptu, pri ktorom sa pre dosiahnutie chudnutia drasticky zníži energetický príjem. Funguje to a dodnes sa tento postup dá nájsť ako odporúčaný v časti odbornej literatúry.

Režimy s príjmom okolo 6500 kJ na deň a menej sa využívajú najmä v život zachraňujúcich situáciách, kedy pretrvávajúca obezita predstavuje vážnejšie ohrozenie, ako možné riziká spojené s rýchlym chudnutím. Preto sa aj kniha volala chudnutie v sebaobrane - chudnutím sa totiž môžete brániť pred mnohými civilizačnými chorobami.

Nevýhodou týchto prístupov s veľmi výrazným znížením kalorického príjmu však je značné spomalenie metabolizmu a strata aktívnej telesnej hmoty pri chudnutí. Je mimoriadne náročné po schudnutí nepribrať. Dá sa to - sám som toho dôkazom. Ale odkazujem vám: nerobte to tak. Dnes už poznáme efektívnejšie cesty, ktorými sa dá schudnúť bez týchto rizík. A preto som neskôr napísal ďalšie knihy.

Text, fotografie, grafická úprava: © 2004 Miro Veselý, Bratislava Vydal Miro Veselý, ako svoju 1. publikáciu. Prvé vydanie. Počet strán: 152 Počet fotografií: 109 ISBN 80-969223-4-3

2002

minulé
tisícročie
...

Okolo roku 2000. Prechod do Kittsee. Dnes sú tu diaľnice a nadjazd. To som bol ešte tučný a tie 4 kilometre chôdze boli priam zničujúce.

Okolo roku 2000. Dnes už neexistujúca televízia Luna.

1990. V tom čase som sa venoval hudbe. Amatérsky.

1983. Hlboký socializmus a skoro všetka elektronika v byte okrem chladničky bolo rádio a televízor.

1975.

Prvý raz do školy.

Zoznam kníh podľa roku vydania

 • 2004 Chudnutie v sebaobrane 1. vydanie (vypredané)
 • 2008 Ako som schudol 35 kíl 2. vydanie (vypredané)
 • 2009 Ako dosiahnuť úspech 1. vydanie (vypredané)
 • 2010 Sebavedomie do vrecka (vypredané)
 • 2010 Tvorba webu od A po Zisk (vypredané)
 • 2011 Ako dosiahnuť úspech 2. vydanie (vypredané)
 • 2011 Zábavné recepty na varenie (vypredané)
 • 2012 Ako som schudol 35 kíl 3. vydanie (vypredané)
 • 2014 Ako som schudol 35 kíl 4. vydanie (vypredané)
 • 2014 Rýchlokurz chudnutia (vypredané)
 • 2015 Jedálniček na chudnutie 1. vydanie (vypredané)
 • 2017 Ako schudnúť rýchlo (vypredané)
 • 2017 Jedálniček na chudnutie 2. vydanie (v predaji)
 • 2019 V bubline internetu (vypredané)
Máte záujem o spoluprácu? Napíšte mi e-mail a poďme na to!
mv@mix.sk

Miro Veselý

Píšem webstránky, knihy a občas materiály pre zákazníkov. Pracujem na živnosť od roku 1998. V poslednom čase som okrem marketingu a dizajnu začal pre niektorých klientov natáčať aj videá. Ako relaxáciu po práci využívam kolobežkovanie na športovej kolobežke.

crossmenu