Služby, spolupráca

Ako freelancer pomáham klientom s ich internetovými stránkami. Hodila by sa vám pomoc? Napíšte, čo by ste potrebovali. Kontakt: mv@mix.sk.

 • Tvorba webu. Web pripravím od návrhu a výroby obsahu (text, foto, video) až po výsledok, takže vy sa môžete sústrediť na svoju prácu.
 • Copywriting, ghostwriting. Môžem za vás napísať text ak chcete vydať článok či knihu a písanie vám nejde.
 • Pomoc pri vydaní knihy. Chcete vydať knihu? Viem vám to technicky zabezpečiť od sadzby až po tlač.
 • Marketingové a SEO konzultácie a analýzy. Chcete sa poradiť, či váš web je O.K.? Alebo chcete mať prehľad o vašej konkurencii?

To sú časté oblasti, v ktorých sa na mňa klienti obracajú.

Pomáham firmám a živnostníkom často v citlivej a dôvernej oblasti. Preto na mojom webe neuvádzam referencie pre ktorých klientov a čo som robil. Príklad: web klienta dostaneme na prvé miesta vyhľadávania. Nie je dobré hlásiť do sveta že niečo také sa práve podarilo. Náhodou by to našla konkuencia klienta a hneď by vedeli, že aj oni majú pridať. Ako ukážky mojej práce stačia mnohé weby a články, ktoré som už vyrobil. Môžete si prečítať veľa článkov, ktoré som o práci v internetovom marketingu napísal:

Plánujete vyrobiť web, alebo zmeniť ten súčasný? Viem pre vás vypracovať analýzu vášho webu, ale aj vašej konkurencie. Tak vieme stanoviť, aké úlohy môže váš web reálne plniť. Vyskúšate si spoluprácu a ak sa vám bude pozdávať, môžeme pokračovať.

Podrobnejší popis oblastí, v ktorých vám viem pomôcť:

Návrh a výroba obsahu

 • Pre niektorých zákazníkov píšem texty na web. Napísal som niekoľko kníh a na internete nájdete stovky mojich článkov. Pokiaľ vám tento štýl písania vyhovuje, môžem pre vás písať texty na web, do letákov či iných materiálov. Viem aj technicky či odborne náročný text preformulovať do zrozumiteľného jazyka. Ak váš návštevník vie rýchlo porozumieť tomu čo ponúkate, zvyšuje to vašu dôveru. O to ľahšie získate nových klientov.
 • Mám vyštudovanú reklamnú a propagačnú fotografiu, takže mám znalosti aj vybavenie na tvorbu fotografií. Viem nasnímať vaše priestory, či produkty.
 • Dlhodobo sa venujem výrobe videa. Môžem pre vás pripraviť rôzne šoty, ktoré osviežia firemnú stránku. Ukážky spracovania videí si môžete pozrieť na mojom kanáli Youtube.

Dozor nad realizáciou a projektové vedenie

Ak máte dodávateľov na dizajn, iných na grafiku a iných na reklamu, môžem sprostredkovať ich koordináciu. Iste to poznáte.

 • Prídete ku programátorovi a ten hovorí o implementácii, cacheovaní a skriptoch. Je to samé odborné slovo a človek len mlčky prikyvuje, aby nevyzeral úplne dutý.
 • Potom idete ku grafikovi a ten žije v úplne inom svete. Marketing ho nezaujíma. Skôr sa zaujíma ako eye catching prvky dostať do responzívy. Rozpráva o wireframoch a často zasnievajú skratky ako CSS, HTML5 a podobné.
 • Medzitým vám telefonuje váš SEO konzultant a rozčúlene hovorí čosi o kľúčových slovách, SERP-e, pozíciách, holuboch, kolibríkovi. Spomenie aj tučniaka a medvedíka pandu. Neviete či je vzrušený z toho, že sa darí, alebo je všetko skazené.
 • Potom prídu „tí od reklamy“. Tí sa už vyjadrujú len v skratkách. Povedia vám, že CTR sa v PPC zvýšilo, takže ROI by mal byť pozitívny. Už minule chceli vedieť vaše KPI, ale zahovoríte to.

A vám ostane čudný pocit, lebo neviete či ste práve zbankrotovali, alebo si môžete hneď ísť vyberať nové Porsche.

Pre niektorých klientov preto robím niečo, ako dozor nad projektom. Môžem konzultovať s dodávateľmi ich jazykom tak, aby sa spoločné sily zjednotili na dosiahnutie zámeru klienta.

Analýza výsledkov

Váš súčasný, ale aj novovytvorený web sa dá takpovediac odmerať. Vieme povedať, či sa na ňom návštevníci dobre orientujú. Dá sa odhadnúť, či by úpravy v dizajne, alebo štruktúre mohli zlepšiť výsledky. Môžem vám spraviť analýzu a porovnať, ako sa váš web drží v boji s konkurenciou. Sú aj nástroje, vďaka ktorým sa dá pozrieť pod pokrievku vašej konkurencii a zistiť, v čom sú ich weby silné a kde majú slabšie miesta.

Pokiaľ teda máte pocit, že vám môžem pomôcť, napíšte mi na e-mail mv@mix.sk a upresníme podrobnosti.