Najnovšia kniha Mira Veselého vyšla vo februári 2017. Kniha vás stručne a prehľadne zoznámi s postupom, ako chudnutie ešte viac urýchliť. Je vhodná pre netrpezlivých, ktorí chcú vidieť rýchle výsledky a nechcú pritom riskovať spomalenie metabolizmu.

V receptári na týždeň sa naučíte z bežných potravín zostaviť účinný jedálniček na rýchle chudnutie. K tomu pridáte nenáročný pohyb a výsledky sa dostavia.

[sc name=”asr”]

Kniha je ideálnym úvodom do chudnutia. Neodradí vás množstvo textu a môžete sa hneď pustiť do zmien. Rýchlo uvidíte, že sa vám režim osvedčí. Neskôr si v podrobnejších knihách Mira Veselého môžete doštudovať podrobnosti. Pre dlhodobo udržateľnú štíhlu líniu sa oplatí rozumieť súvislostiam viac do hĺbky.

Ľudia schudnúť chcú, iba nevedia, čím začať

Mnohí len nevedia, ako zmeniť svoju stravu, aby schudli. Často to nechtiac spravia zle. Prečítajú si nejaký senzačný článok o chudnutí a riadia sa ním. Nevedia že robia chybu. Potom majú počas “diéty” záchvaty túžby po sladkostiach, neskôr spomalený metabolizmus a zvyčajne jojoefekt. Celá námaha tak vyjde navnivoč len preto, že to robili zle.

Preto je výhodnejšie riadiť sa postupom, ktorý je overený že funguje. Skúste si to! Zakrátko zistíte, že pri tomto režime

Rýchle chudnutie môže rýchlo zmeniť vašu životnú situáciu. Môže vás motivovať to, že uvidíte merateľné výsledky. Vráti vám dôveru v to, že to dokážete.

V knihe Ako schudnúť rýchlo sa nemusíte prebíjať odbornou terminológiou ani dlhou teóriou. Prečítate ju možno za dve až tri hodiny a viete všetko najdôležitejšie aby ste mohli začať bez hrubých chýb.

[sc name=”asr”]

Budete chudnúť rýchlo, ale nie je to diéta

Ide o overený postup ktorý funguje. Nie je to ďalšia z bláznivých diét, ktoré raz zakážu jesť tuk, inokedy sacharidy, potom zas zakazujú oddeliť prílohu od bielkovín… V knihe Ako schudnúť rýchlo sa naučíte jesť vyváženú stravu, ktorá vám dodá živiny na celý deň v takom množstve, ktoré akurát spálite. Niektoré obmedzenia však zaistia rýchlejšie výsledky v chudnutí. Dodržiavanie tohto jedálnička vám môže pomerne rýchlo zmierniť aj niektoré zdravotné ťažkosti:

Kniha Ako schudnúť rýchlo vás naučí jesť inak. Recepty sú na prípravu a suroviny mimoriadne jednoduché.

Naopak! Chcem šetriť váš čas. Navrhol som veľmi jednoduché jedlá. Minimum prípravy, minimum surovín. Cena pre ľudí, nie pre milionárov. Chuť fajn, ale umiernená.

[sc name=”asr”]

Priznávam sa, aj pre mňa je ťažké vymyslieť ešte jednoduchší jedálniček, ktorý by zároveň dodával do tela aspoň základné živiny. Preto je v knihe len receptár na jeden týždeň. Pokojne si ho môžete zopakovať dva či tri krát za sebou.

Neskôr, keď vám pôjdu na chuť náročnejšie jedlá, môžete si ich pripraviť. Tie nájdete v knihe Jedálniček na chudnutie. Ale pre účely rýchleho chudnutia potrebujete jesť celkom nenáročnú stravu. Prečo? Pretože

  1. ak potrebujete obmedziť tuk na pomerne nízke číslo, tak
  2. to nemôže byť hocijaký tuk a z toho vyplýva
  3. nečakane veľa obmedzení čo všetko sa nedá použiť a práve
  4. preto je ťažké vymyslieť jedlá chutné, jednoduché, cenovo dostupné aj pestré.

No a čo s časom, ktorý ste ušetrili v kuchyni? Investujte ho do pohybu. Dajte si rýchlu prechádzku.

Sám som to celé s chudnutím zažil, takže rady ktoré v knihe píšem sú podložené z praxe. Aj keď v princípoch vychádzam z klinickej obezitológie, dietológie a ďalších odborných zdrojov, vždy to tlmočím cez filter reálnych požiadaviek života tučného človeka.

To všetko sa naučíte v knihe Ako schudnúť rýchlo.

Chcete mať výsledky? Musíte byť na seba prísni. Nedajte sa zlákať bagatelizáciou, že niečoho nevhodného budete jesť len málo, len občas, len kvôli sviatkom, len na narodeniny, len v strese, len zo žiaľu, len z radosti, len aby sa neskazilo, len dnes. Ak je niečo nevhodné, správajte sa k tomu ako k muchotrávke zelenej. Je jedovatá. Tak si nedáte ani kúsok. Ani na narodeniny.

Kliknite sem a zobrazí sa obsah a obálka knihy

Ako schudnúť rýchlo, obsah knihy

Schudnite rýchlo a pritom zdravo!13
Koľko teda budeme jesť?15
Chudnutie vždy konzultujte s lekárom!18
Bielkoviny22
Sacharidy24
Tuky31
Vitamíny a minerály33
Zelenina a ovocie33
Vláknina35
Pohyb37
Chudnutie a bolesti chrbta40
SPS metóda doktora Smíška (SM systém)43
Relaxácia46
Spánok47
Disciplína49
Hľadajte príčiny, prečo ste pribrali51
Ako odmeriate, či máte výsledky55
Kontrola zdravia pri chudnutí56
7 tipov, čo robiť po schudnutí58
Pozor na výnimky68
Šaláty môžu byť chutné a sú vhodné72
Polievky na chudnutie76
Nedajte sa oklamať výrobcami80
Pestrosť stravy82
Čas na prípravu jedla skrátime84
Kedy a ako jesť?85
Raňajky86
Desiata87
Obed88
Olovrant88
Večera88
Jedálniček na 7 dní90
Pitný režim111
V teréne a provizóriu112

Predná stránka knihy

Tiráž

Ako schudnúť rýchlo, 114 strán
Vydal Miro Veselý ako svoju 12. publikáciu.
Prvé vydanie 2017
ISBN 978-80-971633-3-4

Ilustrácie, obálka: © Ľubica Balentová www.lubicabalentova.sk
Jazyková úprava: Rastislav Teplánský
Sadzbu z písma Andulka zhotovil Miro Veselý.

[sc name=”asr”]