Ako dosiahnuť úspech

2. prepracované vydanie. Neviete ako začať meniť svoj život? Odporúčam vám knihu Ako dosiahnuť úspech. Nájdete v nej postupy a princípy, ako dosahovať ciele v osobnom živote:

 • Desať častých príčin neúspechu. Učte sa z cudzích chýb. Môžete sa tak vyhnúť pascám, ktoré iným zmárnili celé roky.
 • Desať tipov na ceste k úspechu. Nastavte si osobnú stratégiu, ktorá vás môže doslova katapultovať k skvelým výsledkom a spokojnosti.
 • Desať krokov k programovaniu úspešnej osobnosti. Objavte postup, ako si zvýšiť sebavedomie.

Úspech je ako recept na varenie. Ak máte zoznam surovín a overený presný návod, jedlo bude výborné. Prečítajte si knihu Ako dosiahnuť úspech. Nájdete v nej námety, ako si upratať vo svojom živote.

Kúpte si knihu o úspechu v balíku kníh Mira Veselého

Táto kniha na prvý pohľad vyzerá, ako keby bola určená pre milionárov. Nedajte sa však odradiť nešťastne zvolenou obálkou. V knihe sa dozviete mnoho princípov ako dosiahnuť úspech. A úspech to pre vás môže znamenať čo chcete – chudnúť, prestať fajčiť, zlepšiť si vzťahy, či zlepšiť prácu. Dozviete sa mnoho tipov ako môžete svoj život kontrolovať vy sami.

Zjednodušte si život a robte to, čo vás naozaj baví

Venujete sa práci, blízkym a rodine, no stále máte pocit, že nič nestíhate? Zdá sa vám, že život sa vám stráca niekde medzi prstami? Ubiehajú dni a stále nestíhate robiť to, čo by ste vlastne naozaj chceli? Sedíte celé hodiny v aute a pritom by ste najradšej boli inde? Cítite sa ako škrečok v koliesku? To nie je len vaša chyba! Žijeme v rýchlej a novej dobe. Za posledných asi 20 rokov sa vo svete zmenilo priveľa vecí. Mnoho vecí, ktoré nedávno boli istotami dnes neplatia.

 • Pred 100 rokmi pracoval muž a žena sa starala o domácnosť a deti. Dnes pracujú obidvaja rodičia aj dospievajúce deti a stále to nestačí.
 • Pred 50 rokmi platilo, že zamestnanie je istota. Často na celý život. Dnes je zamestnanie neisté a skôr krátkodobé. Čoraz viac práce robia stroje a počítače.
 • Pred 30 rokmi sa noviny, televízia a rozhlas dali považovať za zdroj informácií (U nás, žiaľ, skôr propagandy.) Dnes sú zábavným kanálom, ktorý odpútava pozornosť občanov od toho, že ich životy nie sú v poriadku.
 • Pred 15 rokmi o internete takmer nikto nevedel. Dnes riadi životy mnohých. Môžete sa ním živiť, aj vďaka nemu prísť o celý majetok.

Rýchle zmeny, ktorých sme účastníkmi, kladú vysoké nároky na život.

Odstráňte základnú prekážku, ktorá do života vnáša problémy

Naučíte sa vnímať vašu pozornosť. Keď si začnete uvedomovať, čomu dávate pozornosť, máte v rukách silný nástroj a váš život sa navždy zmení.

 • Zmení sa vaše myslenie a záujmy. To k vám pritiahne nových ľudí.
 • Začnete byť spokojnejší a šťastnejší. To sa prejaví v lepšom zdraví.
 • Zlepší sa vaše sebavedomie. Sebadôvera spravidla vedie k lepším výsledkom.

Využite overené návody a dosiahnite výsledky rýchlejšie. Poučte sa z cudzích chýb a nestrácajte čas pokusmi.

Kúpte si knihu o úspechu v balíku kníh Mira Veselého

Miro Veselý vraví

„Pred rokom 2000 sa mi nedarilo. V práci blázinec za lakomú almužnu. Na účte bežne mínus. Bol som tučný. Fajčil som a nevedel prestať. Bál som sa budúcnosti. Pýtal som sa sám seba, či musím žiť v takom strese? Ako to zmeniť?Začal som študovať tému dosahovania cieľov. Čo som sa naučil to som hneď skúšal. Ono to začalo fungovať. Prestal som fajčiť. Schudol som. Začal som podnikať. Ďalej som sa učil. Väčšina literatúry o úspechu, biznise a dosahovaní cieľov je z USA. Mnohé z odporúčaní fungujú aj v našom prostredí. Nie všetko. Investoval som tisícky eur. Do rôznych vzdelávacích materiálov. Kníh. Seminárov. Hlavne do pokusov. Roky štúdia, následného skúšania poznatkov v praxi. Súhrn skúseností som zhrnul v knihe Ako dosiahnuť úspech. Vyšla v roku 2009 a pomerne rýchlo sa vypredala. Mnoho čitateľov mi písalo, že im kniha pomohla zmeniť život. To ma motivovalo.

Preto som knihu doplnil a v roku 2011 vydal v druhom, prepracovanom vydaní. Pridal som do nej aj podstatné časti z knihy Sebavedomie do vrecka. Mať dobrý postoj samého k sebe je pre úspech veľmi dôležité. Preto som tie informácie spojil.Nuž a o čom teda tá kniha je? V živote je dobré raz za čas zastať a položiť si ťažké otázky. Žijem tak, ako som chcel žiť? Som spokojný? Ako chcem, aby môj život vyzeral o 10 rokov? Kniha Ako dosiahnuť úspech pomáha zmapovať odkiaľ idete a kam sa chcete dostať. Nie je o tom, ako zbohatnúť a kúpiť si dve jachty. Je o tom, ako si nastaviť osobný život tak, aby ste boli spokojnejší. Ako dosiahnuť zmeny návykov. Zlepšiť si životný štýl. Priznávam, motívom pri písaní bolo aj pomôcť obéznym dať do rúk nástroj, ako môžu uspieť nad svojou hmotnosťou. Nie som poradca. To, čo vám odporúčam, sám robím. V knihe teda nájdete len postupy, ktoré vedú k lepšej kontrole nad vašim životom. Všetko je overené v slovenskom prostredí.“

Pre koho je táto kniha vhodná

 • Môže otvoriť oči ľuďom, ktorí riešia aktuálne nejaké problémy v živote. Stres, strach, neistota často zhoršujú vnímanie situácie. Všetko sa zdá byť ťažké a neprehľadné. V knihe potom zažijú viacero aha-momentov kedy si dajú svoje problémy do nových súvislostí.
 • Asi ideálna je, ak chcete zmeniť životný štýl. Chudnúť, prestať fajčiť, zlepšiť si vzťahy. Je časté, že ľudia často nevedia, ako majú riadiť svoj život. V knihe nájdu základy strategického plánovania, časového manažmentu a dosť veľa rôznych psychologických trikov, ako riešiť rôzne problémy.
 • Študent tu môže nájsť námety, akým smerom by mohol smerovať svoj život po skončení školy. Veľmi ľutujem, že keď som končil školu ja, takáto literatúra tu nebola.
 • Manažér, či podnikateľ si v nej nájde inšpiráciu, najmä v oblastiach ako dosiahnuť nejakú formu pasívneho príjmu.

Pre koho nie je táto kniha vhodná

 • Pre tých, čo radi odpočívajú a nechcú to meniť. V knihe totiž upozorňujem, že pasivita vedie k problémom. Pasívni ľudia to neradi počujú.
 • Pre nezamestnaných, ktorým stav vyhovuje. Ak niekto nechce robiť, ani podnikať, žiadna kniha mu s tým nepomôže. Aj tak by sa mu nechcelo ju čítať.
 • Pre tých, čo už vedia všetko, čo potrebujú a sú spokojní. Veľa ľudí má široký rozhľad. Nepotrebujú čítať takéto knihy, ak vedia, čo v živote chcú a dosahujú to.
 • Ak ste si už prečítali aspoň tri, alebo štyri rôzne iné knihy z oblasti osobného rozvoja, ďalšiu už asi čítať nemusíte. Radšej choďte do akcie. Aj keď každý autor píše o niečom inom, všetci vychádzame z rovnakých princípov. Nestaňte sa človekom, ktorý číta jednu knihu o úspechu za druhou. Začnite robiť to, čo ste sa naučili a dosiahnite úspech.

Po prečítaní knihy budete mať viaceré znalosti

Ak si prejdete aj cvičenia na konci knihy (tie sú, mimochodom najťažšie a zaberú zvyčajne veľa času) donúti vás to veľa premýšľať o sebe a o svojom živote.

 • Naučíte sa dávať pozor na to, čomu venujete pravidelne pozornosť. To vás totiž formuje viac, než by sa na prvý pohľad zdalo.
 • Začnete si všímať, akí ľudia vás vlastne obklopujú. Človek sa zvyčajne podvedome začína prispôsobovať svojmu okoliu.
 • Uvedomíte si, že sa oplatí vyhýbať sa negatívne zmýšľajúcim ľuďom.
 • Začnete lepšie hospodáriť s časom.
 • Prevezmete námety, ako si môžete začať budovať nové zdroje finančného príjmu.
Kúpte si knihu o úspechu v balíku kníh Mira Veselého

Kniha Ako dosiahnuť úspech vám možno zmení život

Sú v nej dôležité informácie, ktoré vám môžu zlepšiť sa v týchto oblastiach:

 • ako rýchlo rozlíšiť čo je podstatné a čo zbytočné
 • ako si vytvoriť zdroje pasívneho príjmu
 • ako uniknúť manipulácii médií

Úspech je ako recept na varenie

Ako to, že sa gazdinej vždy podarí uvariť dobrý obed? Riadi sa overeným receptom. Podobne to funguje aj v iných oblastiach ľudskej činnosti.

 • Chcete byť štíhli?
 • Chcete prestať fajčiť?
 • Chcete byť bohatí?
 • Chcete lepšiu prácu?
 • Chýba vám každý deň niekoľko hodín voľného času?

Mnoho ľudí padne do pasce plnenia naliehavých povinností, ktoré však nie sú dôležité. Chcú síce niečo dosiahnuť, nenájdu si však čas, aby začali na tom robiť. Prípadne ani nevedia, ako začať. Potom začiatok odsúvajú do budúcnosti.

Už roky čakáte, že sa niečo zlepší a stále nič?

Možno si hovoríte „raz to príde“. Vždy ste chceli byť slobodnejší. Viac času stráviť s partnerom a rodinou. Viac cestovať. Kúpiť si bezpečnejšie auto. No denné povinnosti sa na vás sypú ako štrk z bagra na malého mravca. Nespokojnosť rastie, ale nemáte čas na to, aby ste veci napravili.

Prečítajte si knihu Ako dosiahnuť úspech

Pomôže vám nájsť vyvážený prístup k životu. Odporúča strážiť si to najcennejšie, čo máme – zdravie, spokojnosť, radosť, vzťahy, schopnosť zarobiť. Tieto veci sa nedajú kúpiť.

Odhaľte, čo je dôležité a čo nám len kradne vzácny čas života

Knihu Ako dosiahnuť úspech si môžete kúpiť v kníhkupectve Dobré knihy.

Kúpte si knihu o úspechu v balíku kníh Mira Veselého

Zdravie je to najvzácnejšie, čo máme.
Pozornosť je to najhodnotnejšie, čo môžeme dať.
Nápad je to najcennejšie, čo môžeme dostať.
Učiť sa je to najrozumnejšie, čo môžeme spraviť.

Kliknite sem a zobrazí sa obsah a obálka knihy

Obsah

Čo je to úspech? 11
Čo je to neúspech? 25
Desať častých príčin neúspechu 33
Bezcieľnosť 33
Vyhýbanie sa zmenám 34
Neinformovanosť 39
Negativizmus 44
Netrpezlivosť 50
Povrchnosť 52
Nezodpovednosť 54
Plytvanie časom 56
Plytvanie zdrojmi 64
Nedostatok sebavedomia 68
Desať tipov na cestu k úspechu 71
Vytýčte si ciele 72
Prekonávajte problémy 88
Venujte pozornosť tomu, čoho chcete viac 100
Hospodárte s časom 108
Zlepšujte svoje komunikačné schopnosti 121
Buďte pripravení zvládať zmeny 129
Pozor na rozptýlenie pozornosti 131
Chráňte si psychiku 138
Zvyšujte svoje finančné príjmy 143
Znížte zbytočné výdavky a šetrite 160
Desať krokov programovania úspešnej osobnosti 173
Hľadajte čo môžete ľuďom dať 173
Čomu dávate pozornosť, toho dostanete viac 175
Rozhodnite sa, akým človekom chcete byť 180
Robte veci inak, ako ich robia ostatní 182
Vytvorte si lepší sebaobraz 185
Naplánujte svoj úspech 187
Vyberte vhodné afirmácie 190
Začnite robiť zmeny 194
Pripravte sa prijať pomoc i uznanie 196
Vnímajte pocit svojho šťastia 198
PRAKTICKÉ CVIČENIA 200

Tiráž

Ako dosiahnuť úspech 216 strán

Ako uspieť v živote?

Vydal Miro Veselý 2011

© 2011 Miro Veselý, Bratislava

Vydal Miro Veselý ako svoju 6. publikáciu.
Miro Veselý: Ako dosiahnuť úspech.
Druhé, prepracované vydanie.
ISBN 978 – 80 – 970809 – 7 – 6
Metodická spolupráca: Ing. Eva Hartmannová

Obálku navrhla: Dáša Tobolová

Kliknite sem a pozrite si podrobnosti k prvému vydaniu knihy

Prvé vydanie vyšlo v marci 2009. Je vypredané.

Kniha mala takúto obálku:

Tiráž prvého vydania

Miro Veselý: Ako dosiahnuť úspech.
Prvé vydanie.

© 2009 Miro Veselý, Bratislava

Vydal Miro Veselý ako svoju 3. publikáciu.

ISBN 978-80-970224-4-0

Niektoré názory čitateľov na knihu Ako dosiahnuť úspech

 • Andrea Belakova: Dobre citatelna kniha. Knihu som precitala uz niekolko krat, velmi dobre sa cita, nie su tam zbytocne omacky, len aby bola kniha co najrozsiahlejsie, pan Miroslav pise priamo k veci a efektne.
 • Rado: Vrelo odporucam. Velmi dobra knizka. Skutocne Vas „nakopne“. Aktualne asi to najlepsie co som z motivacnej literatury cital. Odporucam citat aspon raz mesacne 🙂
 • Čitateľ: Vynikajuca kniha od ktorej sa neviem odtrhnut. Je pisana pravdivo bez akychkolvek prikras, vecne strucne a jasne nava dobry navod na uspesny zivot. Keby bolo viac takych knih… dufam ze autor vyda viac takych skvelych knih. Dakujem.
 • Mária Ptáčková: Kniha Ako dosiahnuť úspech sa mi páčila, stále sa mi určité pravidlá vynárajú v hlave. Podobných motivačných kníh od svetových autorov mám doma bohato, ale táto kniha je písaná Slovákom na naše slovenské pomery, vyhovuje mi perfektne. A aj to pomáha, že sám autor už niečo v živote dosiahol.
 • Stenly: Táto kniha mi otvorila oči. Myslela som, že v ceste ktorú som pred rokmi nastúpila musím pokračovať. Autor mi ukázal mnoho iných ciest! Ďakujem. Teraz je to na mne!
 • Fedor P.: Asi všetko z tejto knihy som síce vedel. Ale zatiaľ ma to nenapadlo dať dohromady. Priznám sa, že až niekde v polovici knihy som si uvedomil, koľko času zabijeme doma pri televízore. Asi som potreboval ten kopanec od autora.
 • Peter Kollárik: Táto kniha je asi najlepšie, čo som doteraz čítal. Veľmi výstižné postrehy a rady nie len zo života autora. Kniha je podľa mňa jednoduchým zhrnutím, písaná zrozumiteľne. Vrelo doporučujem.
 • Zuzana: Knižku mi doporučila známa. Začínam podnikať a trocha inšpirácie sa zíde. Mňa najviac zaujala pasáž o tom, ako si budovať pasívny príjem. Som grafička a už som predala pár prác. Držte mi palce.
 • Patrik M.: Keď som si na jeseň zlomil nohu, prečítal som veľa kníh. Tohto autora poznám ešte z čias, keď písal web o fotení. Priznávam, viac ma bavili jeho recenzie, ako rady do života. V tejto knihe je menej humoru. Dosť veľa príkazov a rád. Tie veľmi nemusím.
 • Martina: Fantastická kniha, napísaná moderným jazykom 21.storočia. Človek, ktorý má v živote ciele, ktoré chce dosiahnuť, sa ňou určite môže inšpirovať. Často sa k jednotlivým kapitolám vraciam, ak potrebujem „dobiť baterky“ alebo sa opätovne nakopnúť. Je v nej cítiť vplyv rôznych autorov, ktorí sa tiež venujú tematike výkonnosti, úspechu a podobne, to však neuberá na jej kvalite. Rozhodne odporúčam pre ľudí s otvorenou mysľou, ktorí chcú niečo zmeniť vo svojom živote.
 • Monika: Tato kniha Vas dokaze na urcitu chvilu ovplyvnit a posunut sa vpred. Mate pocit, ze Ste dostali novu energiu a chut pracovat na sebe..len dobre je mat neprestavat pracovat na sebe a mat po ruke dalsiu pozitivne ladenu knihu. 🙂
Kúpte si knihu o úspechu v balíku kníh Mira Veselého